Limited Şirket Kuruluşu

Limited Şirket Kuruluşu

Limited Şirket Kuruluşu

Öncelikle yatırım planlarınız için en uygun kuruluş türü için profesyonel bir yardım talep ediniz. Mali Müşaviriniz yapacağınız işi göre size Limited, Anonim, Gerçek Kişi ya da diğer şirket türlerinden birisini tavsiye edecektir. Konu hakkında bizden tavsiye almak isterseniz lütfen 0212 555 00 07 No’lu telefondan bize ulaşınız.

Limited Şirket Kuruluşu İçin Gerekli Evraklar;

Limited Şirket Kuruluşu ticaret odası için hazırlanması gereken evraklar;

 • Ana Sözleşme; Ana sözleşme şirket hakkında bütün bilgilerin yer aldığı ve uyulması gereken belli  formatı olan belgedir. Ana sözleşme hazırlamak için şirket kuruluşu ve yapısı  hakkında bilginiz olması gerekir. Ana sözleşmede şirketin unvanın ne olacağı, şirketin adresi, şirketi kimler temsil edecek, şirket hangi işleri yapacak gibi önemli konular bulunmaktadır. Bu bölümlerde yapacağınız bir hata size daha sonra artı bir maliyet olarak geri dönecektir. Şirket kuruluşu için 2 noter onaylı 3 fotokopi olarak toplam 5 adet ana sözleşme olması gerekir.
 • İmza Beyannamesi; İmza beyannamesi şirket müdürü olacak kişilerin noterden çıkartmaları gereken ve içerisinde şirket unvanı bulunması gereken belgedir.  Şirket kuruluşu için 2 adet noter onaylı olması gerekli
 • DilekçeŞirket müdürlerinin tamamı tarafından imzalanmalı, vekaleten imzalanmış ise vekaletin aslı veya onaylı sureti eklenmeli, Şirketin bağlı olacağı vergi dairesi belirtilmeli, ekindeki evrak dökümünü içermelidir. Dilekçede şirketin unvanı sermayesi merkezi açılış tarihi ve bu tarihteki gerçek faaliyetinin konusu NACE koduyla birlikte açıkça gösterilmeli ve bu bilgilerin doğru olduğu aksinin tespit edilmesi durumunda sorumluluğun dilekçeyi imzalayan kişi ya da kişilere ait olduğu yazılmalıdır.
 • Kuruluş Bildirim Formu: Gerekli bölümler doldurularak yetkili tarafından imzalanmalıdır. 3 adet, yabancı ortak var ise 4 adet düzenlenmeli.
 • Kurucular Beyanı: Kurucular tarafından imzalanmalı.
 • Oda Kayıt Beyannamesi: Yetkililerce İmzalanmalı, ortakların resimleri yapıştırılmalı.
 • Ortaklara ait vesikalık fotoğraf

Not: Yabancı ortakların Türkçe tercümeli  noter onaylı pasaport örnekleri, vergi dairesinden alınacak vergi numarası veya yabancılara mahsus kimlik numaralarını gösteren belge ayrıca Türkiye’de ikamet ediyor ise noter onaylı ikamet tezkeresi. Yurt dışında ikamet eden Türk vatandaşları için; yurt dışında çalıştığına veya oturduğuna dair o ülkenin ilgili makamlarından alınan belge gereklidir.

Limited Şirket Kuruluşu vergi dairesi için hazırlanması gereken evraklar;

 • Kira Kontratı ; Kira kontratı üzerinden Damga vergisi Ödenecek.
 • Sicil Tasdiknamesi; Ticaret Odasında tescil işlemi sonrası verilecek
 • İşe Başlama Bildirimi; Gerekli bölümler doldurulacak ve imzalanacak.
 • Noter Onaylı Kimlik Fotokopisi: Vergi dairesi talep edebilir.

Limited Şirket Kuruluşu hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0212 555 00 07 – 0850 885 02 52